Obsługiwane przez usługę Blogger.

poniedziałek, 8 kwietnia 2013

ROZDANIE KSIĄŻEK


Patrząc ostatnio na półkę z książkami stwierdziłam, że fajnie byłoby zorganizować rozdanie, w którym każdy by miał szansę coś wylosować. Wszystkie książki są nowe. Tylko "Wizje w mroku" L.J. Smith były czytane raz, ale są w bardzo dobrym stanie. Nagród jest osiem, co według mnie bardzo dużo.

Regulamin udziału w rozdaniu:
 • musisz być obserwatorem "Pisane Ogniem", ponieważ rozdanie jest tylko dla moich czytelników,
 • na czas trwania rozdania musisz umieścić baner konkursowy (znajduje się na samym początku notki) na głównej stronie swojego bloga wraz z linkiem do notki rozdaniowej, czyli tej, na której się obecnie znajdujesz,
 • w przypadku wygranej będziesz musiał mi podać swoje dane, adres zamieszkania itp., więc jeżeli masz mniej niż osiemnaście lat zapytaj o zgodę rodziców,
 • zostanie wylosowane osiem osób, które zdobędą książki,
 • każdy może zgłosić się tylko raz,
 • jeśli chcesz się zgłosić, w komentarzu pod tą notką napisz "zgłaszam się" oraz adres swojego bloga, na którym umieszczony jest banner, komentarze zgłoszeniowe pod innymi postami nie będą brane pod uwagę,
 • jeżeli zgłosi się mniej niż 16 osób, rozdanie zostanie odwołane,
 • możesz także napisać czy Twoim zdaniem takie rozdanie to dobry pomysł :)
Rozdanie trwa od 8.04.2013 do 8.05.2013


A teraz najważniejsze, czyli nagrody:
Carlo Frabetti "Księga Labiryntu"
"Księga Labiryntu jest pełna zasadzek i fałszywych dróg, które wydają się słuszne. W tej książce to ty decydujesz o losach bohaterów. Dobrze się więc zastanów, bo określasz też swoją przyszłość. Postanawiając, co powinien uczynić sprawiedliwy król czy królewna szukająca męża, dowiesz się wiele o samym sobie. A poza tym... nie przejmuj się, jeśli zamienisz się w żółwia! 
Czy masz odwagę wejść do środka?"

Książka jest cudowna! Nie jest to zwykła książka, którą się czyta, tę trzeba przejść. Zazdroszczę już temu, kto ją wylosuje.

Enrique Vila-Matas "Paryż nigdy nie ma końca"
"Historia o młodzieńczym pobycie narratora w mieście, gdzie poznaje kręgi artystycznej bohemy i stara się dokładnie powtórzyć doświadczenia młodego Hemingwaya, który napisał w Ruchomym świecie, że był w Paryżu "bardzo biedny i bardzo szczęśliwy". Narrator wprost przeciwnie. Udaje mu się jednak napisać powieść i odkrywa, że rację miał John Ashbery pisząc: "gdy raz mieszkało się w Paryżu, nie można mieszkać potem nigdzie indziej, nawet w Paryżu"."

Celine Curiol "Głos bez echa"
"Portret współczesnej kobiety, pełnej sprzeczności i wahań, łączącej w sobie cechy Amelii, Bridget Jones oraz Ally McBeal ONA jest młoda, mieszka i pracuje w Paryżu na dworcu du Nord. Zapowiada odjazdy i przyjazdy pociągów oraz ogłasza komunikaty. Po pracy wraca do pustego mieszkania i całymi wieczorami czeka na telefon od człowieka, w którym jest zakochana. Ile jednak można czekać? Czasem wędruje ulicami Paryża w poszukiwaniu mężczyzny swojego życia, którego pokocha i przez którego będzie kochana. Choć to drugie wydaje się mniej ważne."
Eoin Colfer "Artemis Fowl Kod wieczności"
"Ktoś dostarcza goblinom nielegalne źródła ludzkiej mocy. Kapitan Holly Shart jest przekonana, że stoi za tym jej arcywróg 13-letni Artemis Fowl. Artemis ma własne problemy: jego ojciec został porwany dla okupu. Tym razem genialny plan może nie wystarczyć. Artemis potrzebuje pomocy..."

(zdjęcie z tablicy, ponieważ w internecie nie ma takiego, na którym jest okładką, którą ja mam)

Marina Warner "Węzeł Leto"
"Autorka buduje w obrębie trzech trzech rzeczywistości , od czasów starożytnych przez dziewiętnasty wiek do współczesności, spójną konstrukcję fabularną, w której, ku zaskoczeniu czytelnika, nieoczekiwanie splatają się wszystkie wątki. Akcja powieści jest niemal sensacyjna-śledzimy losy Tajemniczej Leto, która przyjmuje coraz to nowe postaci, w każdej próbując odnaleźć swoją zaginioną tożsamość. Autorka uświadamia nam, jak ważne są korzenie, kultura, więzi międzyludzkie i to, że naprawdę nic nie jest w stanie ich zniszczyć."

L. J. Smith "Wizje w mroku: Tajemnicza moc, Opętany, Pasja"
""Czarownica" - mówią za jej plecami. Niesamowite oczy i prorocze rysunki od zawsze przysparzały siedemnastoletniej Kaitlyn kłopotów. Z radością przyjmuje więc zaproszenie do szkoły, gdzie wraz z czwórką innych uczniów o nadprzyrodzonych zdolnościach będzie rozwijać swój talent. 
Nie przeczuwa, że zostanie rozdarta pomiędzy uczuciem do dwóch chłopaków: cudownego Roba, uzdrawiającego ludzi swoją pozytywną energią, i mrocznego Gabriela, skrywającego swoją prawdziwą naturę i niepokojącą moc. I że będzie musiała wybrać, któremu z nich zaufać, gdy niesamowity projekt zagrozi ich zdrowym zmysłom i życiu…"

Maureen Johnson "13 małych błękitnych kopert"
"Niezwykła książka o podróży, sztuce, miłości i dorastaniu Wzruszająca powieść drogi dla nastolatków! Siedemnastoletnia Ginny otrzymuje w spadku po ukochanej ciotce 13 małych niebieskich ponumerowanych kopert. W pierwszej znajduje 1000 dolarów i szczegółowe instrukcje, jak kupić bilet lotniczy do Londynu oraz prośbę, aby udała się tam niezwłocznie i otworzyła kolejny list dopiero na miejscu. Wyrusz w tę niezwykłą podróż po całej Europie podążając śladami ciotki, jej niezwykłych losów i tajemnic, aby powoli odkrywać sekret szczęścia i niepowtarzalnej urody życia. Tłem dla tej opowieści są Edynburg, Paryż, Rzym, Amsterdam, zimne fiordy Skandynawii, gorąca plaża na Korfu."

Książki wybrane Reader's Digest (zdjęcie zapożyczyłam z google)Niektóre obrazki i streszczenia pochodzą ze strony lubimyczytac.pl
Tło w banerze pochodzi z TerribleCrash

12 komentarzy:

 1. Zgłaszam się! Książki są cudowne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytaj regulamin jeszcze raz, bo zgłoszenie nie jest pełne ;p

   Usuń
  2. Właśnie adres bloga :):
   http://agency-of-white-magicians.blogspot.com/

   Usuń
 2. Musisz chyba zmienić datę, bo jest od marca do dzisiaj :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej, hej, zgłaszam się :) Wszystkie kryteria chyba spełniłam...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. arya-and-eragon-love.blogspot.com

   Zapomniałam o linku :)

   Usuń
 4. Zgłaszam się
  when--darkness-falls.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. zgłaszam się
  oszukac-smierc.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłaszam się.

  http://w-klatce-zmyslow.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgłaszam się.
  niczego-wiecej.blogspot.com

  Uważam, że takie rozdanie to nie o tyle, co dobry, a dobroduszny pomysł. Wystarczy się zgłosić i w zamian dostaje się książki. Cóż ja nie mam nic przeciwko, a nawet jestem za. Jednak... zabawniej byłoby gdyby, to było w formie konkursu. Zresztą taką ilość książek mogłabyś podzielić na dwa razy - dwa konkursy - chociażby. Wydaje mi się, że satysfakcja zdobycia książki własną pracą jest większa, aniżeli zwyczajnym wylosowaniem.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ej, będzie w końcu to rozdanie? Bo chciałam usunąć button z mojego bloga, bo nieładnie wygląda...

  OdpowiedzUsuń

>