Obsługiwane przez usługę Blogger.

niedziela, 28 kwietnia 2013

High Fantasy


Blacky // Opowiadania/Fantasy/High Fantasy
Raz na dziesięć lat w całym Alkazarze ma miejsce niezwykłe wydarzenie. Bowiem, organizowany jest - cieszący się niezbyt dobrą sławą - Wielki Turniej Patronów, mający na celu wybranie dwunastu najlepszych wojowników. Zwycięzcy turnieju, w późniejszym czasie, w ramach nagrody, odbędą długoletnie praktyki magiczne pod okiem przedstawicieli najpotężniejszych klanów w królestwie.
Anelaya - na pozór normalna, siedemnastoletnia dziewczyna, wychowywana przez Kaharda - głowę klanu Mirashi - od najmłodszych lat szkolona była w walce wręcz. Nie zna swojej przeszłości, żyje teraźniejszością bez większych widoków na przyszłość. Z chwilą, kiedy znowu zmuszona będzie uciekać, echo dawnych czasów stanie się na tyle głośne iż nie sposób będzie je zignorować.
Co się stanie, gdy historia po raz kolejny postanowi zatoczyć koło?


loveelife // Opowiadania/Fantasy/High Fantasy
Zostali wybrani, Napieczętowani, nie mieli wyboru. Musieli przebrnąć przez wszelkie wyboiste drogi, jakie przed nimi wysiąkły, tak zupełnie znikąd. Dojrzała w nich pierwotna moc ludzi, zobowiązani byli się przed nią ukorzyć. Każdy, bez wyjątku, przyjął na zawsze określający go znak na szyi, który utrzymywał się, jako czynnik jego przynależności i potęgi, był zarówno jego przekleństwem, jak i wybawieniem od niego.
Ale przekleństwa Alex nie da się tak po prostu odgadnąć - nie można powiedzieć, co tak naprawdę jest jej przeznaczeniem, a co pozostaje wyrokiem.
Lecz los gotuje jej coś niebezpiecznego, stawia na drodze zarówno śmierć jak i życie, radość i smutek, zwycięstwo i porażkę...
I nową siebie.
Dziewczyna, jako mag najbardziej odbiegający od rzeczywistości, lecz nadal jakoby zwykła nastolatka, w jednej chwili staje się obiektem obserwacji setek, tysięcy istot oraz ważnych osobistości. Podołać przeznaczeniu? W jaki sposób to uczynić, gdy nikt go dokładnie nie odgadł? W jaki sposób je dopełnić, gdy zrazu budzą się zjawiska o jakich nikt nigdy nie słyszał? Czy Alex będzie miała na tyle odwagi, by zawalczyć o wszystko co kocha, za swój Wymiar, jak niegdyś Pierwsza?
A ona jest kluczem. Pierwsza jest kluczem do wszystkiego. Jest najpotężniejszą, jest wyznacznikiem, jest początkiem, jest wybawieniem i przepaścią bez końca. Co będzie, gdy między krainy te i inne, ukryte wśród zawirowań czasu, nadejdzie ta, która przeminęła, ta która przepowiedziana została, a która teraz w swej świetności powróci? Co będzie, gdy zostanie ponownie ujrzana, zarówno przez oczy jak i dusze, nie jedną i nie dwie?
A Żyjące Światy poznają jako pierwsze...CriminalEye // Opowiadania/Fantasy/High Fantasy
Główny bohater, siedemnastoletni Mirza Lothav, jest utalentowanym Panem Luster. Wiedziony chęcią przedostania się do Świata Zmarłych w celu odnalezienia rodziców, zamieszkuje w głównej siedzibie Speculum – organizacji zrzeszającej ludzi potrafiących władać magią. Tam napotyka wiele przygód i niebezpieczeństw, przez które musi przejść, aby spełnić swoje marzenie. Czy jest jednak w stanie się z nimi zmierzyć? Co więcej - czy jest w stanie zapanować nad wyniszczającą mocą Lustra?


Achesa // Opowiadania/High Fantasy
Eliada - córka władcy Lorelonu - Seta. Waleczna i nieustraszona, sprawia, że Set po raz pierwszy waha się nad wyznaczonym następcą tronu. Czy brat Eliady, młody Szener pochwyci władzę by rządzić potężną krainą?

1 komentarz:

>