Obsługiwane przez usługę Blogger.

sobota, 6 kwietnia 2013

Nowe w katalogu #6

Luie // Opowiadania/Fan Fiction/Potterowskie/Huncwoci

Jeśli jeszcze nie znudziły Cię historie o sławnych Huncwotach, podbojach Jamesa i krzykach Lilyanne Evans, śmiało zajrzyj do mnie i po raz kolejny przeżyj smutek, radość, strach, miłość i przyjaźń - wraz z Huncwotami! 
Pytasz, co tym razem? Cóż, tym razem nasi sławni Gryfoni zaczynają siódmy rok nauki w Hogwarcie. Lord Voldemort wzrasta w siłę, a wśród Gryfonów jest zdrajca. I nie, nie mówię tu o Peterze Pettigrew. Tu chodzi o kogoś, komu wszyscy ufają bezgranicznie i nawet nie pomyśleliby, iż ta osoba zdradzi ich. Kto to jest?
Oh, no i jeszcze Lily i James. Jak myślicie, co z nimi będzie, kiedy rudowłosa zapomni, że kocha czarnowłosego rozczochrańca? 


Illuminata // Opowiadania/Psychologiczne

Była, jest i będzie. Nie pokona jej nawet śmierć. Mimo że ciało ulegnie rozkładowi, a kości skruszeją, dusza przetrwa wszystko, nie porzuci życia ziemskiego. Będzie się błąkać po najodleglejszych krańcach świata, krańcach ludzkiej wyobraźni.
Podobno w przyrodzie nic nie ginie - ona jest tego najlepszym dowodem.


Ulotna // Opowiadania/Obyczajowe
Benjamin. Pisarz. Papierowy chłopiec. 
Nina. Dziewczyna z rozmytą przeszłością. Wzór cnót wszelakich. 
I on. Kelner. Rzadko kiedy idealny Adrien. 
Trójka przyjaciół. Kiedyś. A dziś? Co się stanie, kiedy los zetknie ich ponownie, po niemal dwóch latach, w jednym mieście, w tej samej kawiarni? Może od szczęśliwego zakończenia lepszy jest jego brak? Przekonasz się? 
Londyn nigdy nie był jeszcze tak deszczowy jak wtedy.Viltis // Opowiadania/Obyczajowe
Jej życie bardzo się zmieniło. Czuje się zagubiona. Musi wybrać nowe życie, jednak bardzo boi się utraty starego. Właściwie tylko Jej i Jego. Osób, które bardzo kocha. Tych, bez których dawno straciłaby nadzieję. Jeszcze Oni. Ci, którzy mimo starań nie dają rady. Przestają myśleć, przestają ją zauważać. Ale to nie o nią chodzi. Chodzi o kogoś, na kim jej zależy. Jak sobie poradzi? Czy będzie umiała znaleźć dobre rozwiązanie? Freya // Opowiadania/Fan Fiction/Potterowskie/Huncwoci
Ku nim zmierzała sama profesor McGonagall. Ubrana była jedynie w szatę zarzuconą na pidżamę, a w jej włosach widniały różowe papiloty. Groza, jaka biła od twarzy kobiety, powiedziała im wszystko. Była rozwścieczona niczym rottweiler, wybudzony w środku smacznej drzemki. Gdy w końcu dotarła do chłopców, przyświeciła im w oczy bijącym od różdżki światłem.
- Tak też myślałam. Wy... - Wskazała na nich, grożąc palcem w powietrzu. Jej usta zacisnęły się w cienką linijkę. - Marsz w tej chwili do mojego gabinetu! 
- Ale pani profesor, my nic...
- Nie odzywaj się, Potter!
- Kiedy my naprawdę…! – podjął próbę ratowania sytuacji Syriusz.
- BLACK, JA WAS PROSZĘ!
- ALE...!- krzyknęli, jednak głos uwiązł im w gardle, gdy tylko spojrzeli w iskry, błyszczące właśnie w oczach McGonagall. Była rozjuszona jak wściekły pies, więc lepiej dla nich, aby już więcej nic nie mówili. Jedynie cisza mogła teraz ocalić ich przed gniewem nauczycielki. Podążyli więc posłusznie, ze spuszczonymi głowami, jak skarcone szczeniaki za swoją mentorką, co jakiś czas posyłając sobie ukradkowe spojrzenia.
- To twoja wina… - warknął James.
- Potter, na litość boską! Agata Klimczak // Opowiadania/Fantasy/Modern Fantasy
W świecie w którym żyją magowie, gdzie magia i nauka to samo, a ten kto posiada moc ma jednocześnie ogromny prestiż i poważanie, dzieją się straszne rzeczy. Na Ziemi co jakiś czas dochodzi do ataków "Istot". Nikt nie wie, czym są i skąd przychodzą, poza pewną Agencją która poszukuje nowych wcieleń legendarnych Białych Magów. Jednak, czy to jest życie jakie chcą wieść współcześni, młodzi ludzie? Czy nie przerośnie ich odpowiedzialność, jaką narzucił na nich los? Jednak, czy w takim wypadku można mówić o losie...


1 komentarz:

>