Obsługiwane przez usługę Blogger.

czwartek, 28 marca 2013

Nowe w katalogu #2

Red // Opowiadania/Fantasy/Modern Fantasy
Londyn to miasto pełne tajemnic i ludzi, którzy owe tajemnice chronią, by nie straciły one miana "sekretu", na który pieczołowicie pracowały przez setki lat. Całkowicie przypadkowo, jedną z takich osób staje się szesnastoletnia Rose Elliot, której przyjaciel zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. To właśnie tamtego dnia wszystko się zaczęło... Poznaj istoty nie z tego świata, które - tak jak każdy z nas - przeżywają wzloty i upadki, zakochują się i knują intrygi, by pogrążyć swoich wrogów. Odkryj granicę między światem rzeczywistym a tym bardziej irracjonalnym, gdzie magia przeplata się z ludzkimi namiętnościami.


TheSunshine // Opowiadania/Obyczajowe
Darcy Carver opuściła rodzinne miasto i zamieszkała w Los Angeles sądząc, że tam jej się powiedzie. Niestety, skończyła jako pracownica małego sklepu monopolowego w najgorszej dzielnicy miasta. Niespodziewanie poznaje Ricka Genesta- modela znanego jako Zombie Boya z teledysku Lady Gagi. Pozornie groźny mężczyzna okazuje się wspaniałym przyjacielem. Odnajduje w Darcy bratnią duszę i z każdym dniem coraz bardziej przywiązuje się do dziewczyny. Co się stanie, kiedy Darcy zniknie z jego życia?

Liley // Opowiadania/Fan Fiction/Potterowskie/Huncwoci
Rok 1976. Coralie Daniels jest siedemnastoletnią dziewczyną, którą od dzieciństwa zajmowała się tylko matka. Ojca nigdy nie poznała. Pewnego dnia dziewczyna ma stawić się u notariusza i odebrać spadek po ojcu. Niestety nie tylko ona proteguje do spadku. Zgłasza się druga dziewczyna, którą Coralie przelotnie widywała na korytarzach w Hogwarcie. W krótkim czasie zostały zbombardowane tyloma szokującymi informacjami, że nie do końca mogły się w nich połapać. Pierwsza wojna czarodziejów rozpoczęła się, nadeszły krwawe czasy i Coralie nie uniknie tortur oraz spotkania oko w oko ze śmierciożercami.


Vakme // Opowiadania/Fantasy/Love Fantasy
Nie mieli prawa się spotkać. 
Nie miał prawa jej zauważyć.
Nie miała prawa go pokochać. 
Bóg olimpijski oraz heroska - czy taka miłość jest w stanie zaistnieć?
Czy jest w stanie pokonać wszystkie przeciwności?
Czy jest w stanie oszukać przeznaczenie?


hei-chi // Opowiadania/Fan Fiction/Manga Anime (Death Note)
Byli ze sobą właściwie od zawsze. Jeden był rzeką – zabierał wszystko co stanęło mu na drodze i patrzył na świat przez różowe okulary; drugi zaś był bezbarwny, monochromiczny – starał się pożądać drogą chłodnej logiki, a nie uczuć, jednak postrzegał świat zbyt impulsywnie.
Pewien incydent sprawił, że zostali rozdzieleni na cztery lata, które rozbudziły w nich najróżniejsze skrajne emocje – tęsknotę, nienawiść, miłość.
„Paradoks hazardzisty” rozpoczyna się wówczas, gdy ich drogi ponownie się krzyżują, cienka nić wyblakłych wspomnień zaczyna nabierać kolorytów. Stawiają czoła zarówno przyszłości jak i przeszłości na tle zabójstw dokonanych przez seryjnego mordercę.


Rika // Opowiadania/Fan Fiction/Potterowskie/Stare Czasy
Rok 1979. Czarny Pan jest u szczytu władzy, codziennie giną niewinni mugole i czarodzieje nieczystej krwi. Spokojny żywot siedemnastoletniej Chiary Walker lega w gruzach, gdy odkrywa ona prawdę o swoim ojcu. Dotąd wychowywana przez samotną matkę, postanawia odnaleźć zaginionego ojca i rozwikłać rodzinną tajemnicę. Tymczasem w Hogwarcie miejsce ma Pięciobój Magiczny, a w szkole pojawia się młody Rosjanin – Dimitrij Bukarin – który za punkt honoru wziął sobie uprzykrzenie życia panny Walker.
Opowieść o poświęceniu, walce, potędze, rodzinnych tajemnicach i namiętności.
"Jak to się dzieje, że gdy tylko ktoś zbuduje mur, ktoś inny zaraz chce wiedzieć, co jest po jego drugiej stronie?"


emilyanne // Opowiadania/Fan Fiction/Potterowskie/Nowe Pokolenie
Pomilczmy razem... no bo tak. Czyli absurd pełną parą. 
Kiedy słowa nie wystarczają, do gry wchodzą czyny. Elizabeth Seymour jest mugolaczką, która przed przyjściem do Hogwartu była fanką słynnego bestselleru „Harry Potter”. Jak się okazało, świat magii faktycznie istnieje, a autorka książki, J.K Rowling, jest charłaczką. Powieść jest zbiorem faktów, ale jednocześnie też bzdur. Eliza przekonuje się o tym każdego dnia i pomimo że w szkole spędziła już sześć lat, nadal wiele pozostaje dla niej tajemnicą. Rozpoczyna siódmy rok nauki, a w tym samym czasie jej Mistrz Eliksirów, Draco Malfoy, który na skutek wojny bardzo upodobnił się do swojego ojca chrzestnego, Severusa Snape'a, zostaje poddany próbie. Na głowę bohatera wojennego spada wiele problemów. Pierwszym i najważniejszym jest fakt, że Lucjusz Malfoy - śmierciożerca i jego ojciec - ucieka z Azkabanu. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że chce on dopaść swojego syna i żonę po tym, jak ci opowiedzieli się po przeciwnej stronie w czasie wojny.


Słowami świat malować
emilyanne // Blogi osobiste
Wiesz, ile jest ludzi, tyle różnych historii. Każdy ma swój niepowtarzalny, wyjątkowy charakter, głupawe odruchy i dziwaczne zainteresowania. Drogi Czytelniku, chciałabym ukazać Ci rąbek swojego szalonego świata. Wkraczasz w opowieść pełną absurdu, frustracji, śmiechu i łez. Widzisz, jak wiele i niewiele mam do powiedzenia na niektóre tematy? To nie tylko refleksja, Drogi Czytelniku. Nie zastanowię się nad sensem życia - ewentualnie je wyśmieję. Nie bądź zszokowany, jeśli trafisz tu na jakąś w pełni absurdalną recenzję książki, czy opisany schemat gniotów danego gatunku literackiego. Nie dziw się, jeśli zauważysz, że poważne sprawy obróciłam w żart i nie bądź zaskoczony widząc, jak błaha rzecz wyprowadza mnie z równowagi. Tu nigdy nie będzie normalnie, bo ja nie jestem normalna. To jest mój świat, świat którym żyję. Maluję go słowami.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

>