Obsługiwane przez usługę Blogger.

poniedziałek, 25 marca 2013

Dark Fantasy


Gnijące Jasnowłose Dziewczę // Opowiadania/Fantasy/Dark Fantasy
Kości przesunęły się pod skórą, coś się zmienia. Umysł zabrudził się myślami o zbrodni, a więc taka już będę? Moja skóra w ciepły kożuch obcości ubrana i wcale nie jest mi z tym dobrze, uwierz. Chciałam być wolną od wszystkiego co ludzkie, ale związałam się ze wszystkim, co przeciwne jest człowieczeństwu. To była nieumyślna ucieczka ze skrajności w skrajność. I muszę walczyć, i nikt nie zapyta mnie, czy pragnę tego? Za każdym razem borykam się ze świadomością, że mogę zginąć po raz kolejny. Po raz kolejny zaleźć się pod ziemią, czy tym razem na zawsze? Nadal żyję jednak nadzieją, że to będzie miało kiedyś swój kres i odnajdę drogę do prawdziwej wolności.
Brooklynne to osiemnastoletnia dziewczyna pożądająca czegoś więcej w swym życiu, niż stateczności otrzymanej od opiekunów: wuja i ciotki. Wplątuje się zatem w ukryty przed ludzką świadomością świat rządzony zwierzęcymi instynktami mordu i pragnienia władzy. Tylko czy jej osoba znalazła się tam całkowicie przez przypadek? Czy może jest jedną z marionetek w rękach tego, który uważał się za wybawiciela, prowadzącego do wiecznej chwały swoje szamańskie kukiełki?


Syriusz // Opowiadania/Fantasy/Dark Fantasy
Wszystko zaczyna się w latach 80-tych - czyli w czasach, kiedy noszenie rurek nie było jeszcze oznaką pedalstwa, a muzyka przysłowiowo zwana darciem ryja powoli zaczynała wychodzić z zarodka. Martin ma 17 lat. Jego skłonności genetyczne uwarunkowały go na psychopatę, który raz w miesiącu przy pełni księżyca bez skrupułów dopuszcza się kolejnych zbrodni. Pewnego razu, całkiem przypadkiem spotyka Nathaniela - również obarczonego wilczym brzemieniem. Wprowadza on Martina w zupełnie nowy świat. Chłopak zaczyna żyć tak, jak od dawna marzył i jest zachwycony całym zjawiskiem, które - jak się później okazuje - ma też swoją ciemną stronę. Nagle na jaw wychodzą wszystkie kłamstwa i intrygi, a świat okazuje się być jednym wielkim, ustawionym przedsięwzięciem, w którym to służby mundurowe, politycy, prawnicy, lekarze, ale przede wszystkim - kościół pełnią ważną funkcję, jaką jest zatajenie przed naiwnym społeczeństwem całej prawdy o nadnaturalnych istotach.
Historia o poświęceniu, walce z własnymi słabościami, ukazująca mroczną stronę ludzkiego umysłu, przepełniona okrucieństwem, ze szczyptą erotyzmu i narkotycznego odurzenia.


M. Arton // Opowiadania/Fantasy/Dark Fantasy
Adoptowana Reia do tej pory prowadziła monotonne życie przeciętnej amerykańskiej nastolatki i niczym nie wyróżniała się z tłumu. Dopiero odwiedziny dziwnego gościa, który mówi, że jest ona upadłym aniołem, sprawiają, że coś zaczyna naprawdę się dziać w jej świecie. Czy to prawda? Czy teraz może udowodnić archaniołom i Bogu swoją niewinność? Czy wybaczą jej i zwrócą skrzydła? Nie. Anioły spadają z nieba nie bez powodu...


Carlli // Opowiadania/Dark Fantasy
Chcesz poznać mroczną, przesiąkniętą kłamstwem historie w której główną rolę odgrywa tajemnica? Chcesz poczuć siłę prawdziwej miłości? Chcesz przenieść się do innych sfer ziemskich i zaznać mrocznego uczucia, które doprowadzi cię do skraju wytrzymałości? Chcesz posiadać moc o jakiej inni mogliby tylko pomarzyć? Chcesz latać w przestworzach wyobraźni? Chcesz stać się kimś innym i dać wodze fantazji? Chcesz śmiać się szczerym uśmiechem? Chcesz być silny jak lew? Chcesz móc ufać? Chcesz dokonać zemsty? Chcesz przelewu krwi? Chcesz przekroczyć granice czasu i rzeczywistości? Jeżeli chcesz, to możesz to mieć...Jednak nie wierz mi na słowo, a przekonaj się sam i wejdź do krainy ECHA, gdyż wszystko to może okazać się mrocznym kłamstwem, a ja tylko wytworem twojej wyobraźni... CO JEST PRAWDĄ, A CO KŁAMSTWEM?


Gnijące Jasnowłose Dziewczę // Opowiadania/Dark Fantasy
Pierwszy nastanie głód nim ślepcy zorientują się, że oznacza on upadek, a wtedy wojna zmierzać do nich będzie, kryjąc się przed spojrzeniami, z zemstą ułożoną w dłoniach, pragnącą rozlać się po ziemi. I cudze zwycięstwo nadejdzie niespodziewane, i dumnym krokiem wprowadzi zmianę, to ono rozpocznie konflikt krwawy, ofiarując niesmak przegranej w zamian za zło wyrządzone wcześniej. Na samym końcu wszystkich plag śmierć nieczuła cicho siedzi i obserwuje, wybierając tych, którym odbierze tchnienie i szukając wygranych, co pozostawi przy świadomości, jako władca prawdziwego życia. Ta śmierć to początek i koniec. 
Szaleństwo wydobyło się z oddalonych ziem pradawnego lądu. Gniew przelał się na spokój miasta graniczącego z przepaścią pełną obłoków szaro-nienieskich. Kiedy chaos opanowuje teren zurbanizowanej kolebki życia, mieszkańcy postanawiają zmienić swoje nastawienie do istot, które znienawidzili i bez proszenia o pomoc, wymuszają na nich udział w walkach o dobro miasta. Tak zaczyna się koszmar, z którym ona, jedna z znienawidzonych, zjednać się nie chciała. Ucieka tam, skąd nawałnica przykrych zdarzeń przybyła i odnajduje wyczekiwany spokój, czy aby na pewno? Czy oprócz białolicych awrag żądnych zemsty jest ktoś jeszcze? To może być odkrycie dobijające ostatnie gwoździe do zbiorowej trumny mieszkańców.


Irysek // Opowiadania/Dark Fantasy
Królestwo Enthernet od tysiąca lat znajduje się pod panowaniem rodu Lwów. Obecnie, stary król umiera i na tronie zasiąść ma jego jedyny syn - Nataniel. Czy młody, nieodpowiedzialny chłopak zdoła pogodzić dwa zwaśnione rody? Czy Lwy i Irysy będą potrafiły współpracować w obliczu prawdziwego niebezpieczeństwa? I co na to wszystko Cecylia, młoda dziedziczka Irysów przepełniona nienawiścią do rodziny królewskiej?


Hekate // Opowiadania/Fantasy/Dark Fantasy
Chcesz poznać historie Morta Millera? Pierwszej hybrydy demona i człowieka. 
Wcześniej radosny, młody pisarz z piękną narzeczoną u boku.
Teraz uciekający przed śmiercią demon.
Co byś zrobił, gdyby całe twoje życie runęło ci na głowę? Gdybyś stracił ukochaną, dom, rodzinę, przyjaciół... a w szczególności życie. Gdybyś stał się wysłannikiem Szatana, dzieckiem nocy, pierwszą hybrydą, wybrańcem, mordercą, katem?
Potrafiłbyś zabić, torturować, śledzić? Potrafiłbyś patrzeć na śmierć najbliższych, być torturowanym, znosić miliony śledzących cię oczu? 
Prawa ręka Szatana, Władca Śmierci, Dziecko Ciemności, Anioł Nocy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

>