Obsługiwane przez usługę Blogger.

poniedziałek, 20 maja 2013

Nowości w postach #8

Nersi // Opowiadania/Fantasy/Science Fiction
- Jak się nazywasz?
Nie wiedziała, co ją tknęło, dlaczego zadała tak bezsensowne i nieistotne pytanie. Zacisnęła zęby, gdy dziewczynka spojrzała na nią ze strachem w oczach.
- Sonia Mierzejewska.
Już wiesz, dlaczego zadałaś to pytanie?
Zamrugała kilkakrotnie, chcąc, aby to, co właśnie usłyszała do niej dotarło. Mierzejewska… A więc taki był ich plan? Wykorzystać do wszystkiego bezbronne dziecko?
Nie zważając na obecność Sonii, skwitowała to jednym treściwym zdaniem.
- No to się kurwa porobiło. 


Criminal Eye // Opowiadania/Fantasy/High Fantasy
- Chodźcie! - krzyknął niewyraźnie chłopiec, nie spuszczając wzroku z Nei.
Nastolatkowie zamarli.
- On powiedział: chodźcie?
- Chyba tak. Może ktoś go nauczył kilku słów - Nea ukucnęła, aby mieć jego twarz na wysokości swojej. - Mówisz w języku południa, mały?
- On czeka. Chodźcie.
- On? - Nea uniosła brwi.
- On – zdenerwował się chłopiec i rozejrzał nerwowo.
Wiemy przynajmniej tyle, że jesteśmy w teraźniejszości. Albo przynajmniej niedalekiej przeszłości, pocieszał się Mirza. Język południa, ten nowoczesny, bez archaizmów, kształtował się dopiero od stu lat.[...]
- Jak nazywa się ten, który cię przysłał?
Dziecko zamrugało oczami, najwyraźniej go nie rozumiejąc.
- On – powtórzył dobitnie nastolatek. - Imię.
- Mirza... – zaczęła Nea, patrząc na niego z błaganiem.
- Zgiń – wypalił nagle mały. - On, imię. Zgiń. Nyfinike.
Chłopiec złapał ponownie chustę brunetki i szarpnął nią mocno w swoją stronę. Tkanina upadła na ziemię, odsłaniając jej mleczną karnację.
Nea zasłoniła szybko twarz dłońmi i spojrzała na Mirzę. Ten skinął głową. Teraz musieli iść.


Gnijące Jasnowłose Dziewczę // Opowiadania/Fantasy/Dark Fantasy
- Jesteśmy tutaj nielegalnie – oznajmił szorstko widocznie niezadowolony zmianą w postawie dziewczyny, zmianą w uczuciach i nastawieniu wobec sytuacji, jakby nie była sobą przez kilkadziesiąt sekund. – Jest to teren niedźwiedzi, a niedźwiedzie nienawidzą intruzów, gości, którzy się nie zapowiadają albo tych, którym nie wydano zaproszenia i zgody na przebywanie na ich ziemiach. Swoją drogą, twój towarzysz to zapobiegliwy drań. Nie zabrał cię ze sobą, na pewno obawiając się twojego grobowego zapachu. – Zakpił wyraźnie, ale dziewczyna pozwoliła, aby słowa te przeszły przez nią bez pozostawienia jakiegokolwiek śladu. 
Mój zapach taki odpychający? Dyskretnie chwyciła kosmki strzępionych na krańcach włosów, podtykając je do nosa i zaciągając się wonią własnego organizmu.


Illuminata // Opowiadania/Psychologiczne
Ponownie mruga i już wie, że to resztki snu. Realistyczne, żywe barwy zastępuje szarość. Leśna polana zamienia się w zimną celę, słońce gaśnie, zapach fiołków znika, ptaki milkną, wiatr cichnie, bocian odlatuje. To, co jeszcze przed chwilą zdawało się być prawdziwe i piękne, zniknęło bezpowrotnie poganiane batem Rzeczywistości i dźgane w boki ostrogami Śmierci – dwóch przyjaciółek, które idą razem ramię w ramię, pozostawiając za sobą krwawe żniwo i otrzeźwionych marzycieli.


Achesa // Opowiadania/Historyczne
- A więc to prawda - szepnął.
- Co jest prawdą, Tutanchatonie?
- Jesteś piękna. I niezwykła jak zawsze, Anches...
Jej ciało zadrżało. Gdy byli dziećmi właśnie tak ją nazywał.
- Być może chcesz pozostać tylko moją przyjaciółką, ale ja mogę myśleć tylko o tobie. Zamiast uczyć się w szkole, czy brać nauki jazdy rydwanem, myślę o tobie - zamkniętej w swych apartamentach, słodkiej i niewinnej... - oddychał głośno, a jego głos przepełniała namiętność. Co jeszcze miał jej powiedzieć? Serce biło mu tak szybko, że miał wrażenie, że za moment wyrwie się z jego piersi. Te frustrujące oczekiwanie na jakąkolwiek jej odpowiedź doprowadzało go do szaleństwa. Gdyby tylko mu pozwoliła - uczyniłby dla niej wszystko! Przegryzł wargę pohamowując rozpacz. Była jego obsesją!5 komentarzy:

 1. Hm, możliwe, że to ja się pomyliłam, ale tytuł nowego postu to "# 7 Pills", a nie "# 7 Plis" :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, to pewnie mój błąd. Musiałam mieć oczy zmęczone. :)

   Usuń
 2. Witam :) Ponieważ zamówiłaś u mnie dawno temu szablon, a właśnie weryfikuję wszystkie osoby, piszę z zapytaniem czy wciąż jesteś zainteresowana moją pracą i czy mam ją wykonywać. Jeśli tak, niebawem się pojawi :D
  Serdecznie pozdrawiam i czekam na jak najszybsze potwierdzenie pod dzisiejszą notką, która będzie zapewne opublikowana po 21:00 :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten katalog jeszcze funkcjonuje?...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta zmiana szablonu oznacza, że coś się w końcu ruszy?

  OdpowiedzUsuń

>