Obsługiwane przez usługę Blogger.

poniedziałek, 20 maja 2013

Nowe w katalogu #11

MecenaryMarines // Opowiadania/Fantasy/Good and Evil
Co by się stało gdyby śmierć była tylko początkiem do całkiem nowej przygody. Przygody pełnej magii, fantastycznych istot i niebezpieczeństwa. Odpowiedź na to pytanie otrzymuje główna bohaterka opowieści w momencie gdy zostaje "Uratowana" przez żądnym jej krwi demonem i trafia do Nowej Utopii gdzie dowiaduje się, że tak naprawdę umarła ciałem, a dusza trafiła do nieba. Dowie się też, że pojawienie się jej w mieście to tylko czubek góry lodowej i o tym, że przyjdzie jej walczyć ze siłami zła pod wodzą demonicznego władcy Lucyfera. Czy uda jej się wypełnić misję sukcesem?


Tusia // Opowiadania/Fan Fiction/Potterowskie/Huncwoci
Juliette Prince dziewczyna z dobrego domu. Piękna, bogata, dostaje wszystko czego dusza zapragnie - taki obraz przedstawia wszystkim. Tylko nieliczni wiedzą, że życie czystokrwistej czarodziejki nie jest usłane różami. Po odnalezieniu listu, który został napisany przez jej biologicznego ojca, postanawia uciec z domu. Odnajduje schronienie u swojej babki, będącej bardzo pomysłową kobietą. Wysyła wnuczkę do Hogwartu w dość oryginalnym przebraniu. Dodatkowo dochodzi do spotkania Julie z jej dawną przyjaciółką - Lily Evans.


Daria // Poezja
Blog istniejący w przestrzeni internetowej od lutego 2011 roku; stanowi zbiór tekstów mojego autorstwa, które szumnie można nazwać wierszami lub utworami wierszopodobnymi. Nie są to teksty wybitne ani ambitne, czynnik hobbystyczny zdecydowanie dominuje w nich nad czynnikiem artystycznym. Nie mają wielkiego historycznego znaczenia i nie znajdą się w szkolnych podręcznikach. Można by rzec, że są to zwykłe utwory wierszowane, lecz ja osobiście nazywam je swoimi myślami ubranymi w odpowiednio dobrane zestawy liter, słów, wersów i zwrotek. Ich liryczny charakter wynika jedynie z typologii narzuconej przez dawność. Jeżeli gustujesz w tego typu twórczość, to zapraszam i życzę przyjemniej lektury.


Daria // Zbiory opowiadań
Blog istniejący w przestrzeni internetowej od marca 2012 roku; zawiera zbiór jednoczęściowych opowiadań o charakterze zdecydowanie niebehawiorystycznym, w których główną rolę odgrywają stany i przeżycia wewnętrzne bohaterów, ich emocje, wrażenia i spostrzeżenia. Jeżeli trzeba byłoby dokonać ich klasyfikacji, to należałoby je określić mianem psychologicznych. Świat zewnętrzny w tychże opowiadaniach stanowi jedynie swego rodzaju tło dla tego, co dzieje się w umysłach poszczególnych postaci. Rzeczywistość znajduje się na drugim planie, jest tylko uzupełnieniem przeżyć i przemyśleń wynikających z odbioru danej sytuacji. Stanowi podstawę, fundament opisu sytuacji, ale nie jego główny temat. Innymi słowy, w tych opowiadaniach liczy się przede wszystkim pierwiastek emocjonalno-duchowy, subiektywny odbiór świata realnego. Jeżeli preferujesz tego rodzaju twórczość, to zapraszam i życzę miłej lektury.


Patrycja Hry // Opowiadania/Fan Fiction/Gry
Zevran Arainai został sprzedany jako młode dziecko elitarnej gildii skrytobójców, nazwanej Antiviańskie Kruki. Udało mu się przeżyć ich trening, został jednym z najlepszych na swej pozycji. Jednak gdy napotyka na swojej drodze Szarą strażniczkę Isabelle wszystko się zmienia.


Patrycja Hry // Opowiadania/Fan Fiction/Potterowskie/Czasy Harry'ego
Szósty rok nauki w Hogwarcie. Draco i Harry są ze sobą coraz bliżej, Voldemort ma do nich ogromne plany. Nadchodzi coś dużego, coś co zmieni obraz świata jaki znamy. Tego magicznego oraz mugolskiego.


M. Arton // Opowiadania/Fantasy/Dark Fantasy
Adoptowana Reia do tej pory prowadziła monotonne życie przeciętnej amerykańskiej nastolatki i niczym nie wyróżniała się z tłumu. Dopiero odwiedziny dziwnego gościa, który mówi, że jest ona upadłym aniołem, sprawiają, że coś zaczyna naprawdę się dziać w jej świecie. Czy to prawda? Czy teraz może udowodnić archaniołom i Bogu swoją niewinność? Czy wybaczą jej i zwrócą skrzydła? Nie. Anioły spadają z nieba nie bez powodu...


Madii // Opowiadania/Fan Fiction/Anime
Spokojne życie czarodziejek przerywa pojawienie się dwójki studentów oraz nowego, nieznanego wroga. Na Ziemię powraca Seiya, który zamierza zawalczyć o miłość Usagi (i to w dość podstępny sposób), a z XXX-ego wieku wraca Chibiusa z swoją koleżanką. Wkrótce okazuje się, że wróg jest o wiele silniejszy niż wszyscy przypuszczali... Na odwrót już za późno...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

>