Obsługiwane przez usługę Blogger.

poniedziałek, 19 sierpnia 2013

Nowe w katalogu #12

Mouseline // Opowiadania/Historyczne
Kto by się nie cieszył na wieść, że może spędzić wakacje w słonecznej Florencji. Śródziemnomorski klimat i lazurowe niebo to tylko niektóre z atutów tej toskańskiej miejscowości. Taką szansę na odmianę swojego dotychczasowego życia dostaje Estelle de Lilas-Chavriere. Młoda hrabianka opuszcza tętniący życiem Paryż w dobie la belle epoque i zaczyna niezwykłą podróż, która przyniesie wiele niespodzianek. Czy to tylko przypadek, że w tym czasie do Florencji przybywają jej dawni przyjaciele, a może to los próbuje pomóc dziewczynie w odnalezieniu upragnionego szczęścia?


Achesa // Opowiadania/High Fantasy
Eliada - córka władcy Lorelonu - Seta. Waleczna i nieustraszona, sprawia, że Set po raz pierwszy waha się nad wyznaczonym następcą tronu. Czy brat Eliady, młody Szener pochwyci władzę by rządzić potężną krainą?


Panna M. // Opowiadania/Historyczne
Jesień 1924 roku, Stefan Żeromski kończy właśnie jedną ze swoich najsłynnijszych powieści - " Przedwośnie". Namówiony jednak przez swego serdecznego przyjaciela decyduje się ją kontynuować. Zatem jak potoczą się dalsze losy Cezarego Baryki? Jeśli jesteś ciekaw, sprawdż sam ...


Carlli // Opowiadania/Dark Fantasy
Chcesz poznać mroczną, przesiąkniętą kłamstwem historie w której główną rolę odgrywa tajemnica? Chcesz poczuć siłę prawdziwej miłości? Chcesz przenieść się do innych sfer ziemskich i zaznać mrocznego uczucia, które doprowadzi cię do skraju wytrzymałości? Chcesz posiadać moc o jakiej inni mogliby tylko pomarzyć? Chcesz latać w przestworzach wyobraźni? Chcesz stać się kimś innym i dać wodze fantazji? Chcesz śmiać się szczerym uśmiechem? Chcesz być silny jak lew? Chcesz móc ufać? Chcesz dokonać zemsty? Chcesz przelewu krwi? Chcesz przekroczyć granice czasu i rzeczywistości? Jeżeli chcesz, to możesz to mieć...Jednak nie wierz mi na słowo, a przekonaj się sam i wejdź do krainy ECHA, gdyż wszystko to może okazać się mrocznym kłamstwem, a ja tylko wytworem twojej wyobraźni... CO JEST PRAWDĄ, A CO KŁAMSTWEM?MecenaryMarines // Opowiadania/FanFiction/Anime/Manga
Nie wiem kim jestem, ale wiem że w ogóle jestem. Nie wiem ile lat żyję, ale wiem że w ogóle żyję. Nie wiem co w ogóle robię na świecie, ale robię. Cóż po prostu jestem i tyle. Nie wierzę w przeznaczenie ani w przypadek. Nie wierzę również i innym bo wiem iż ten świat jest zakłamany i pełen oszustów. Nawet nie wierzę w to że to co wokół mnie jest prawdziwe. Czemu? tego sama nie wiem. Dlaczego? po prostu. Nie mam nic, ani przyjaciół, ani rodziny, ani nawet własnej przeszłości i imienia. Po prosu jestem porzucona przez Boga na pastę losu bytem. Bez użytecznym i nie potrzebnym.
Czasem jednak wierzę.... Wierzę, że mój los może się odmienić. Wierzę, że mój los może się odmienić. Czasem mam wrażenie, że nie jestem sama a być może Bóg mnie nie do końca mnie porzucił. Wierzę, że ja sama mogę odmienić wszystko począwszy od swojego losu. Jednak mam mam wiele wątpliwości. Czy aby odmienić los to muszę zapłacić jakąś cenę? Czy to co chcę zrobić nie będzie mnie to kosztować? Wiem jedno... Jak nie spróbuję to się nie przekonam. Co mnie czeka jeśli wykonam pierwszy krok? Co się stanie jeśli się odważę wykonać pierwszy ruch. Jednego jestem pewna. Nie wiadomo co. Co zrobię jeśli okaże się, że po wykonaniu pierwszych kroków nie świadomie, lub świadomie wkroczę na ścieżkę zwaną również ścieżką przeznaczenia? Co się stanie? Co....?


Tatis // Opowiadania/Fan Fiction/The Vampire Diares
Jako opis najlepiej posłużą komentarze moich czytelników:
"Hejj! Trafilam tu wczoraj i juz przeczytalam wszystko. Jestem mile zaskoczona bo pomimoze kocham pamietniki wampirow zawsze jak trafialam na jakis blog to po przeczytamiu paru pierwszych rozdzialow nudzil mi sie i nie czytalam dalej, a tutaj taka niespodzianka! Zakochalam sie w tym opowiadaniu! Pisz pisz bo juz niemoge sie doczekac kolejnego rozdzialu i wiecej twoich orginalnych pomyslow :)
-moniaa ", "Powiem tylko, że czytam. Z zapartym tchem.
Genialny rozdział, muszę dostać kolejną dawkę twojej wyobraźni!", "Powiem tylko, że czytam. Z zapartym tchem.
Genialny rozdział, muszę dostać kolejną dawkę twojej wyobraźni!


MecenaryMarines // Opowiadania/Fan Fiction/Inne
Co by się stało gdyby wszystko niebyłoby tym na co tak wyglądało na pierwszy rzut oka? O tym przekonuje się dziewczyna o imieniu Witness. Ona należy do tych co mają złożoną osobowość i byli wychowani w trudnym środowisku. Ojciec policjant od dawna był pod wpływem alkoholu, a matka pracowała w nocnym klubie jako kelnerka... czy aby na pewno? Bo w środowisku szkolnym aż huczy od przeróżnych plotek. Jedyne oparcie jakie miała to dziadek, który przed laty znikną bez śladu, w swoim ulubiony czworonożnym przyjacielu FairJack'u i czasem w młodszej siostrze i kolegach ze szkoły. Jednak co by się stało gdyby dziadkowe opowieści jednak były prawdziwe i co by było gdyby cały jej świat nie był taki jaki by się wydawał. Kiedy zostanie wciągnięta do tego świata to może i nawet trafiła by nawet na ślad demonicznej intrygi, od których zależą losy świata ludzi.


Gnijące Jasnowłose Dziewczę // Opowiadania/Dark Fantasy
Pierwszy nastanie głód nim ślepcy zorientują się, że oznacza on upadek, a wtedy wojna zmierzać do nich będzie, kryjąc się przed spojrzeniami, z zemstą ułożoną w dłoniach, pragnącą rozlać się po ziemi. I cudze zwycięstwo nadejdzie niespodziewane, i dumnym krokiem wprowadzi zmianę, to ono rozpocznie konflikt krwawy, ofiarując niesmak przegranej w zamian za zło wyrządzone wcześniej. Na samym końcu wszystkich plag śmierć nieczuła cicho siedzi i obserwuje, wybierając tych, którym odbierze tchnienie i szukając wygranych, co pozostawi przy świadomości, jako władca prawdziwego życia. Ta śmierć to początek i koniec. 
Szaleństwo wydobyło się z oddalonych ziem pradawnego lądu. Gniew przelał się na spokój miasta graniczącego z przepaścią pełną obłoków szaro-nienieskich. Kiedy chaos opanowuje teren zurbanizowanej kolebki życia, mieszkańcy postanawiają zmienić swoje nastawienie do istot, które znienawidzili i bez proszenia o pomoc, wymuszają na nich udział w walkach o dobro miasta. Tak zaczyna się koszmar, z którym ona, jedna z znienawidzonych, zjednać się nie chciała. Ucieka tam, skąd nawałnica przykrych zdarzeń przybyła i odnajduje wyczekiwany spokój, czy aby na pewno? Czy oprócz białolicych awrag żądnych zemsty jest ktoś jeszcze? To może być odkrycie dobijające ostatnie gwoździe do zbiorowej trumny mieszkańców.


Irysek // Opowiadania/Dark Fantasy
Królestwo Enthernet od tysiąca lat znajduje się pod panowaniem rodu Lwów. Obecnie, stary król umiera i na tronie zasiąść ma jego jedyny syn - Nataniel. Czy młody, nieodpowiedzialny chłopak zdoła pogodzić dwa zwaśnione rody? Czy Lwy i Irysy będą potrafiły współpracować w obliczu prawdziwego niebezpieczeństwa? I co na to wszystko Cecylia, młoda dziedziczka Irysów przepełniona nienawiścią do rodziny królewskiej?


Agnes Mording // Opowiadania/Fan Fiction/Pamiętniki Wampirów
Do Mystic Falls przyjeżdża dziewczyna i zaczyna uczęszczać tam do szkoły. Ze względu na niezwykły wygląd przyciąga wzrok wszystkich, w tym również nad naturalnych istot w mieście które dodatkowa ciekawią jej bliskie stosunki z Katherine Pierce, a do tego grona zalicza się również starszy z braci Salvadore, który postanawia sprawdzić dziewczynę i jej przeszłość. Ale czy dziewczyna jest do końca normalna? I czy jest człowiekiem? I dlaczego sama matka Klausa Ester pragnie jej śmierci? A co zrobi sam Klaus z piękną i tajemniczą Fayer Night?


Hekate // Opowiadania/Fantasy/Dark Fantasy
Chcesz poznać historie Morta Millera? Pierwszej hybrydy demona i człowieka. 
Wcześniej radosny, młody pisarz z piękną narzeczoną u boku.
Teraz uciekający przed śmiercią demon.
Co byś zrobił, gdyby całe twoje życie runęło ci na głowę? Gdybyś stracił ukochaną, dom, rodzinę, przyjaciół... a w szczególności życie. Gdybyś stał się wysłannikiem Szatana, dzieckiem nocy, pierwszą hybrydą, wybrańcem, mordercą, katem?
Potrafiłbyś zabić, torturować, śledzić? Potrafiłbyś patrzeć na śmierć najbliższych, być torturowanym, znosić miliony śledzących cię oczu? 
Prawa ręka Szatana, Władca Śmierci, Dziecko Ciemności, Anioł Nocy.


Ninówa // Opowiadania/Obyczajowe
Wszyscy chcą, aby Hanka w końcu rozpoczęła poważne życie, ale ona woli nadal pozostać beztroską studentką. Po nieprzyjemnościach, jakie spotkają ją ze strony byłego chłopaka, w ciągu kilku minut podejmuje decyzję i wyjeżdża na wakacje, by wszystko przemyśleć. Na miejscu zakochuje się... po raz trzeci w tym samym facecie.
Konrad wraca z Warszawy po kilku latach. Nie ma zamiaru nikomu tłumaczyć, dlaczego stracił pracę i przenosi się z powrotem w rodzinne strony. Ku rozpaczy Hanki nie w głowie mu nowa miłość.
Ona chce uciec od swojego życia, on chociaż na chwilę do niego powrócić, a jedyne, co ich łączy, to wspólny balkon.


 Ingerithe // Opowiadania/Romans
„Ludowa mądrość głosi, że najszczęśliwsze małżeństwa rozpoczynają się w strugach deszczu. Ale sir Simon z Dunster nigdy nie przywiązywał wagi do przesądów, toteż i nawet najbardziej zachwycająca aura nie mogła zakłócić jego spokoju. Zresztą trudno mówić, ba, myśleć o małżeńskim szczęściu, gdy pan młody stawia się w kościele przede wszystkim dla posagu, a pannę młodą trzeba tam wlec siłą. Czy cny rycerz odnajdzie w eterycznej lady Oriel damę swego serca? Czy skrywająca mroczny sekret i stłamszona przez rodzinę młoda kobieta znajdzie oparcie w ramionach męża? Przecież ślub w pełnym słońcu nie musi zwiastować nieszczęścia...”


Merlindastor // Opowiadania/Fan Fiction/Potterowskie/Czasy Harry'ego Pottera 
Jennifer Black to młoda dziewczyna, wyrwana z dotychczas ludzkiego życia w szpony czarodziejskich potyczek i świata, o którym możemy przeczytać jedynie w książkach przygodowych. Jennifer jest córką jednego z Huncwotów, Syriusza Blacka oraz najpotężniejszej czarownicy, Hayley Peterson. Jenny jest mieszaniną dwóch nadnaturalnych postaci: wampira i czarownicy. Jej życiem władają kłamstwa, śmierć, ból, nienawiść. Z czasem na niebie w końcu musi pokazać się słońce, a dziewczyna po traumatycznych doświadczeniach z dzieciństwa trafia pod opiekę swojego ojca i rozpoczyna naukę w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Poznaje swoich najlepszych przyjaciół, miłość swojego życia, zło, które z każdym dniem pragnie pochwycić młodą hybrydę w swoje szpony i zapoczątkować Erę Wiecznego Cienia. Ponadto, istnieje na świecie skarb, potężniejszy niż moc, którą włada Czarny Pan. Opowiadanie jest crossover – zawiera w sobie fakty z „Harry'ego Pottera”, jednakowoż Jennifer jest również wampirem, posiadającym właściwości identyczne, względem wampirów z „The Vampire Diaries”. Czy kiedy świat będzie sypał się niczym domek z kart, Jennifer zdoła go uratować? Czy kiedy przyjdzie czas, by usłyszeć prawdę, będzie przygotowana na tak potężny cios? Czy kiedy przyjdzie jej wybierać pomiędzy jedną stroną, a drugą, dokona właściwego wyboru? Życie różne przeznaczenie obiera.


Cuddle // Opowiadania/Fan Fiction/Potterowskie/Czasy Harry'ego
Rodzice Caroline zginęli w nieznanych dla córki okolicznościach – tak trafiła ona pod opiekę Narcyzy i Lucjusza Malfoyów. Dziewczyna od sześciu lat wychowuje się z Draco, pod czujnym okiem jego matki, która nie darzy Caroline sympatią. Historia zaczyna się w Dworze Malfoyów, gdzie odbywają się spotkania popleczników Czarnego Pana. Przełomowe wydarzenie w życiu dziewczyny nieco ją zmienia – dodaje pewności siebie, wiary w swoją potężną moc, której jak dotąd nikomu nie pokazywała. Pozwala młodemu Malfoyowi na uchylenie rąbka tajemnicy, jednak czy on zostawi to dla siebie? Co może zrobić człowiek w obliczu zła, zastraszony, bojący się o własną rodzinę? O własne życie? Czy w świecie czarodziejów wybuchnie wojna pomiędzy dobrem, a złem? Co jeżeli ludzie nie dzielą się na Śmierciożerców i Zakon Feniksa? Wszyscy posiadają priorytety, rodzinę, przyjaciół, miłość swojego życia – jak zakończy się bitwa o władzę, jeżeli Lord Voldemort włada nową, potężną bronią?


Yumeka // Opowiadania/Zbiory opowiadań
Są takie historie, które tworzy się samemu, wierząc w swoją niepodzielną władzę nad nimi. 
Są też jednak historie, którymi zostajemy obdarowani. Przechodzą one przez bramy snu, spływają olśnieniem w chwilach rozkojarzenia i dekoncentracji. Wyszeptane do ucha narratorowi pragną być opowiedziane. 
Z tą wiarą postanowiłam usłuchać - i opowiadać.
...Innymi słowy - na blogu publikowane będą przeważnie jednopostowe opowiadania inspirowane moimi snami. Tak, śmiało można się obawiać o wartość logiczną tych utworów, choć postaram się je maksymalnie przystosować do jawy. Będą się pojawiać również opowiadania z trzeźwej wyobraźni, wpaść też może trochę poezji.
Czyż wyobraźnia nie jest snem przytomnego umysłu?
Szansa na pojawienie się krótkich fanficktion również istnieje, jednak nie są one głównym zamierzeniem bloga.


N. Weltschmerz // Opowiadania/Fanfiction/Potterowskie/Czasy Harry'ego
Niespecjalnie uzdolniona magicznie dziewczyna znajduje maszynopis zmarłego ojca, który nie okazuje się być tym, czego oczekiwała. W międzyczasie do Hogwartu zostają wysłane dwa wampiry półkrwi, a Draco Malfoy zmaga się ze swoim zadaniem.


Methrylis // Opowiadania/Fan Fiction/Inne
Witaj! Chcę przenieść cię w świat, z którym nie dane było ci się jeszcze zetknąć. Poznaj Hekate, przebojową dwudziestotrzylatkę, która zakochuje się w swoim dawnym oprawcy, handlarzu narkotykami, i Tayę, która przez swą naiwność nawiązuje znajomość z nieobliczalnym Tomem. To właśnie on uruchamia lawinę niepokojących wydarzeń: ktoś najprawdopodobniej śledzi Hekate — tajemniczym wierszom napisanym krwią na ścianach jej domu towarzyszy dziwny biały pył, zaś Tom, zaciekawiony działaniem tajemniczej maszyny stworzonej przez nieobliczalnego naukowca Gartha, odkrywa makabryczną wizję przyszłości. Zaślepiony nienawiścią i strachem robi wszystko, byle tylko nie dopuścić do tragedii. Nie ma on jednak pojęcia, że reakcja łańcuchowa uruchomiona została już o wiele wcześniej. Wkrótce światem całej ekipy wstrząsa inne dramatyczne wydarzenie, którego można było spodziewać się od samego początku. Powoduje ono lawinę pochopnych decyzji, które mają wpływ na dalszy ciąg zdarzeń...
Zapraszam cię do zgłębienia się w historię, przez którą przewija się fantasy, dramat, humor, horror i kryminał.


Nykss // Opowiadania/Psychologiczne
,,Akcja Alchemii dzieje się we współczesnym Londynie. Skupia się wokół 18-letniej Alice Boyle, która została praktycznie porzucona przez matkę i skazana na łaskę ojczyma i jego syna Nicka, który żywi do niej dziwne uczucie. 
Z biegiem czasu dowiadujemy się, że dwójka naszych bohaterów ma swoje sekrety i nie każde spojrzenie jest takie niewinne jakby się mogło wydawać.
Chemia uczuć występująca pomiędzy bohaterami nie zawsze jest zgodna z ich przekonaniami oraz tym co mówią normy społeczne i na co pozwalają.''


Megalomanka // Opowiadania/Fan Fiction/Potterowskie/Huncwoci
Opowiadanie o poświęceniu w imię przyjaciół i "wyższego dobra".
O trudnych początkach miłości Jamesa Pottera i Lily Evans.
O niezwykle silnej więzi, która łączyła Syriusza Blacka i dwie przyjaciółki. 
O nieodwzajemnionym uczuciu i o tym, jak może ono zmienić wrażliwego człowieka. 
O wchodzeniu w dorosły świat naznaczony widmem wojny.
fragment: "Bezszelestnie ześlizgnęła się z łóżka i niemal doczołgała na czworakach do łazienki, nie mając siły, by stanąć na nogach. Zamknęła za sobą drzwi najciszej, jak potrafiła. Podniosła się na klęczki, by sięgnąć do kranu i mów przemyć twarz zimną wodą. Jej wnętrzności zdawały się płonąć, mimo to nieustannie przeszywały ją dreszcze. Osunęła się po zimnej, wykafelkowanej ścianie."


Rose i Lena // Opowiadania/Fan Fiction/Inne
Rose i Lena, to dwie dziewiętnastoletnie dziewczyny mieszkające w Gdańsku. Sąsiadki, i najlepsze przyjaciółki. Wiodą spokojne życie. Rose skrywa przed wszystkimi tajemnicę, której częścią jest Harry Styles. Obie dziewczyny jadą na weekend majowy do Londynu, i od tamtego czasu ich w ich życiu dużo się zmienia. Tajemnice zostają rozwiązane, ale powstają także nowe. Jeżeli chcesz dowiedzieć się co przydarzy się naszym bohaterkom, to serdecznie zapraszamy!

3 komentarze:

  1. Serdeczne dzięki za dodanie mojego bloga do katalogu.
    Pozdrawiam :>

    OdpowiedzUsuń
  2. Katalog reanimowany w pięknym stylu. Oby nie chwilowo.

    OdpowiedzUsuń

>