Obsługiwane przez usługę Blogger.

niedziela, 5 maja 2013

Nowe w katalogu #10

loveelife // Opowiadania/Fantasy/High Fantasy
Zostali wybrani, Napieczętowani, nie mieli wyboru. Musieli przebrnąć przez wszelkie wyboiste drogi jakie przed nimi wysiąkły, tak zupełnie znikąd. Dojrzała w nich pierwotna moc ludzi, musieli się przed nią ukorzyć. Każdy, bez wyjątku, został na zawsze określony znakiem na szyi, który był wyznacznikiem ich przynależności i potęgi, był zarówno ich przekleństwem, jak i wybawieniem od niego.
Ale przekleństwa Alex nie da się tak po prostu odgadnąć - nie można powiedzieć, co tak naprawdę jest jej przeznaczeniem, a co pozostaje wyrokiem.
Lecz los gotuje jej coś niebezpiecznego, stawia na drodze zarówno śmierć jak i życie, radość i smutek, zwycięstwo i porażkę...
I nową siebie.
Alex, jako mag najbardziej odbiegający od rzeczywistości, lecz nadal jakoby zwykła nastolatka, w jednej chwili staje się obiektem obserwacji setek, tysięcy istot oraz ważnych osobistości. Podołać przeznaczeniu? W jaki sposób to uczynić, gdy nikt go dokładnie nie odgadł? W jaki sposób je dopełnić, gdy zrazu budzą się zjawiska o jakich nikt nigdy nie słyszał? Czy Alex będzie mieć na tyle odwagi, by zawalczyć za wszystko co kocha, za swój Wymiar, jak niegdyś Pierwsza?
A ona jest kluczem. Pierwsza jest kluczem do wszystkiego. Jest najpotężniejszą, jest wyznacznikiem, jest początkiem, jest wybawieniem i przepaścią bez końca. Co będzie, gdy między krainy te i inne, ukryte wśród zawirowań czasu, nadejdzie ta, która przeminęła, ta która przepowiedziana została, a która teraz w swej świetności powróci? Co będzie, gdy zostanie ponownie ujrzana, zarówno przez oczy jak i dusze, nie jedną i nie dwie?
A Żyjące Światy poznają jako pierwsze...


CriminalEye // Opowiadania/Fantasy/High Fantasy
Główny bohater, siedemnastoletni Mirza Lothav, jest utalentowanym Panem Luster. Wiedziony chęcią przedostania się do Świata Zmarłych w celu odnalezienia rodziców, zamieszkuje w głównej siedzibie Speculum – organizacji zrzeszającej ludzi potrafiących władać magią. Tam napotyka wiele przygód i niebezpieczeństw, przez które musi przejść, aby spełnić swoje marzenie. Czy jest jednak w stanie się z nimi zmierzyć? Co więcej - czy jest w stanie zapanować nad wyniszczającą mocą Lustra?


Gnijące Jasnowłose Dziewczę // Opowiadania/Horror
Wszystko zaczyna się psuć. Rzekomo piękne miasto z bogatą przeszłością podupada pod naporem zdarzeń i zbrodni. Jakaś odwieczna tajemnica ciążąca na mieszkańcach odzywa się i wysepka zwana owalem śmierci, utkwiona między korytami rzeki, budzi się z uśpienia. Świat potworów wkracza do miasta. Potworów, którymi są sami ludzie, których prawdziwe twarze wyszły na zewnątrz, ale to nie o miasto chodzi i o zdarzenia w nim dziejące się, a o odwet dusz skarconych przez tych, którzy zataili prawdę i ukryli własne demony pod przykrywką Paradygmatowego Placu. I w tym wszystkim ona - znienawidzona za to, że żyje z własną klątwa kroczyć będzie ku zrozumieniu czym były żeliwne wiadra z gnijącym mięsem widziane nie swoimi oczami. 
Sieć obłędu coraz śmielej rozciąga się w przestworzach nad miastem i nikt nie może czuć się bezpiecznym w obliczu niewidzialnego zła. Przygnębienie i samotność dopadły ludzi i zmanipulowały na tyle, że stracili dawne kolory jak miasto to, niegdyś piękne i owocne w radość z życia. Dziś upadek sumienia pełen krwią znaczonych ścieżek prowadzących do nikąd, do zaułka, gdzie giną ostatnie nadzieje. 


Syriusz // Opowiadania/Fantasy/Dark Fantasy
Wszystko zaczyna się w latach 80-tych - czyli w czasach, kiedy noszenie rurek nie było jeszcze oznaką pedalstwa, a muzyka przysłowiowo zwana darciem ryja powoli zaczynała wychodzić z zarodka. Martin ma 17 lat. Jego skłonności genetyczne uwarunkowały go na psychopatę, który raz w miesiącu przy pełni księżyca bez skrupułów dopuszcza się kolejnych zbrodni. Pewnego razu, całkiem przypadkiem spotyka Nathaniela - również obarczonego wilczym brzemieniem. Wprowadza on Martina w zupełnie nowy świat. Chłopak zaczyna żyć tak, jak od dawna marzył i jest zachwycony całym zjawiskiem, które - jak się później okazuje - ma też swoją ciemną stronę. Nagle na jaw wychodzą wszystkie kłamstwa i intrygi, a świat okazuje się być jednym wielkim, ustawionym przedsięwzięciem, w którym to służby mundurowe, politycy, prawnicy, lekarze, ale przede wszystkim - kościół pełnią ważną funkcję, jaką jest zatajenie przed naiwnym społeczeństwem całej prawdy o nadnaturalnych istotach.
Historia o poświęceniu, walce z własnymi słabościami, ukazująca mroczną stronę ludzkiego umysłu, przepełniona okrucieństwem, ze szczyptą erotyzmu i narkotycznego odurzenia.Tristezza&Lexi // Opowiadania/Fan Fiction/Potterowskie/Czasy Harry'ego
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek dlaczego Harry'emu się udało? Czemu właśnie to on wszystko osiągnął? I jakim cudem miał tyle szczęścia... ? Jeśli tak, to należysz do tej grupy dociekliwych ludzi, którzy zauważyli, że w historii Harry'ego Pottera coś się nie zgadza. I właśnie my mamy zamiar pokazać Ci prawdę. Powiedzieć, jak to było i kto w tym brał udział. W ten sposób poznasz historię szalonej Lu ze swoim parszywym szczęściem, która kilka razy znalazła się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie, tym samym zmieniając trochę... no dobrze, wszystko. Ale jakimś cudem została pominięta w tej znanej opowieści! Nie zapominajmy również o Alex, która również miała w tym swoją rolę do odegrania i nie raz czy dwa (ewentualnie dziesięć, może więcej) zatruła życie temu sławnemu czarodziejowi. Wybrała zupełnie odmienną drogę od Lu, co wynikało z jej tajemniczego pochodzenia, jak i przydziału. Przed tym wszystkim były to dwie przyjaciółki, zwyczajne dziewczyny, o których nawet w Hogwarcie zapomniano. Niemniej jednak zmieniając bieg historii, wkroczyły do akcji, wprowadziły inną, tę prawdziwą i ostateczną wersję wydarzeń. Aczkolwiek opowiadając się po przeciwnych stronach barykady, wybrały trudną drogę. Zmienianie losów świata jest niełatwe, ale walka bez przyjaciółki u boku jest znacznie gorsza... Choć trzeba przyznać, że pomysłowość niekiedy rozwiąże różne, dziwne problemy.
I tak oto w świecie magii zapanuje troszkę chaosu dzięki tym dwóm młodym dziewczętom. Co tam Harry Potter... to Lu i Alex zmieniły świat! Choć nikt o tym nie pamięta, a ludzie widzą tylko to co chcą widzieć...
Zapraszamy. Poznaj prawdę. Nie daj się oszukać. I wiedz, że jeżeli myślisz, iż historia o Harrym Potterze jest prawdziwa, to niezawodny znak, że jesteś MUGOLEM!


1 komentarz:

>