Obsługiwane przez usługę Blogger.

sobota, 15 marca 2014

Nowe w katalogu #13

Amy // Opowiadania/Romans
Miłość spotyka każdego z nas, jednego szybciej, drugiego wolniej, jest czymś niepojętym-dla każdego jest czymś innym. Ulica Long Acre-ulica jak ulica, prawie niczym nie różniąca się od innych. Jednak w jednym z domów mieszka dwudziestoczteroletnia dziewczyna. Inna od wszystkich, nie ma tego czego chce. Musi ciężko pracować, aby coś osiągnąć. Pomagają jej rodzice, którzy dla dobra córki wyjechali za granicę do pracy, aby pomóc swojemu jedynemu dziecku. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie przygody spotkają Alex to serdecznie zapraszam! 

Panna M // Artykuły i felietony
Nie lubię górnolotnych słów, ani przydługich wstępów. Piszę o wszystkim i o niczym. Jeśli nie wiesz co zrobić z czasem, wpadaj śmiało!

Dominika F // Zbiory opowiadań
"Aleja wschodzącego słońca" i "Polska dla Panik"
"Aleja..." Jest to opowieść o miłości, którą przerywa śmierć. O tęsknocie za dawnym życiem, rozterkach i poświęceniu. I co najważniejsze, o życiu.
"Polska..." to proste opowiadanie ze szczyptą humoru. Niemiecki zespół odkrywa, że polscy fani przygotowują im niespodziankę, lecz stają przed problemem jakim jest bariera językowa.


Patrycja Hry // Opowiadania/Fan Fiction/Anime i manga
Uragiri Kibo pojawia się na szkolnym dziedzińcu Seirin w pewien wietrzny dzień, w dzień powrotu drużyny koszykarskiej do szkoły z letniego obozu treningowego.
Jest to historia o trudach nastolatków z tymi zwykłymi i z tymi poważnymi problemami. Jest to też historia trudnej miłości trójki osób.
Czy burzliwe uczucie zniszczy braterską przyjaźń?


Royal Bee // Opowiadania/Fantasy/Dark Fantasy
Opowiadanie fantasy z uniwersum Aeis o zwyczajnej nastolatce, która podążając za swoją nieudaną randką w ciemno wylądowała nagle w równoległym świecie i została ogłoszona inkarnacją starożytnej bogini. Romanse, magia, przygoda, dylematy wyborów, skrajne emocje. Zapraszam do czytania!

Julia Noemi Glacies // Fan Fiction/Igrzyska Śmierci
71 Głodowe Igrzyska. Żeby przeżyć wiedz, że musisz spełniać parę warunków. Pierwszy, musisz być silny i zwinny. Drugi, musisz potrafić polować, umieć pracować w terenie, myśleć. Trzeci... właśnie trzeci. Ja przysięgłam sobie, że nikogo nie zabije. Myślałam, że nie potrafię, a jednak. Zabiłam jednego. Widziałam jak zimne ciało upada na ziemie. Słyszałam krzyki, widziałam jak zabijali moich przyjaciół. Czy po Igrzyskach mogłam się czymś jeszcze martwić? Przeżyłam, a właściwie przeżyło nas czterech. Myśleliśmy, że to koniec, że już nigdy nie będziemy musieli oglądać śmierci bliskich, że już nigdy nie doznamy cierpienia. Każdy z nas się mylił. A mogliśmy się domyśleć. Przecież Kapitol potrzebuję jednego zwycięzcy, nie czterech. Nie odpuszczą dopóki nie zostanie jeden z nas. Czy to będę ja? Właśnie, czy to będę ja... Nie, nawet bym nie chciała. Igrzyska się jeszcze nie skończyły. Albo przeżyjemy, albo zginiemy. 
Razem.

Leśny Duch // Artykuły i felietony
Jestem duchem poszukującym piękna w leśnych dróżkach i starych budowlach. Historia przemawia przez naturę i przez sztukę od zawsze. Dlatego na tej stronie znajdziecie namiastkę tych magicznych miejsc. Zapraszam serdecznie.

ramoncia // Opowiadania/Psychologiczne
W życiu Ramony przeszłość nierozerwalnie splata się z teraźniejszością i nie ma od niej ucieczki. Dziewczyna, wychowana w kiepskiej dzielnicy Bronxu, dzieląc pokój z jedenaściorgiem rodzeństwa, stara się przede wszystkim zachować resztę człowieczeństwa, którego wagę wpoił jej ojciec. Kiedy mężczyzna trafia do więzienia o zaostrzonym rygorze, wszystko zaczyna się walić i dzieciakom grunt usuwa się spod nóg. Ramona zostaje skazana na pobyt w zamkniętym zakładzie poprawczym, skąd, w następstwie pechowych wydarzeń, zostaje przeniesiona na tymczasową obserwację do oddziału psychiatrycznego. Najstarszy z braci, Marc, zostaje zaczepiony przez gangsterów, którym ojciec jest winny pieniądze, i zaczyna z nimi współpracować. Nicole dręczą rozterki, czy ucieczka do dalekiego Londynu na pewno była takim dobrym pomysłem. Każdy z rodzeństwa radzi sobie w inny sposób, czy w końcu odnajdą wspólną drogę?

Laire Stock // Zbiory opowiadań
Na blogu pojawiają się różne teksty: one-shoty i opowiadanie "Po raz pierwszy...". Głównym bohaterem tej historii jest Max McCarey, najlepszy łowca wampirów na całym świecie. Wyróżnia go to, że nigdy się nie zakochał oraz to, że nie umie wyrażać swoich uczyć. Czy będąc bezwzględnym w zabijaniu potworów, nauczy się tego?

Alice_Alis & wildwolf007 // Opowiadania/Fan Fiction/Inne (Percy Jackson)
Nazywam się Kate. Kate Wilson. Mam szesnaście lat. Jestem półbogiem. Mój ojciec należy do Wielkiej Trójki. Dzieci tych trzech bogów - Zeusa, Posejdona i Hadesa, są tak potężne, że zabrania im się prawa do życia. Tu pojawia się mój problem...
Chcę, aby moja historia nie była prawdziwa. Chcę być normalnym dzieckiem, chodzić do szkoły i nie mieć nic wspólnego ze starożytną Grecją. Niestety moja historia jest prawdziwa. Nie pozostaje mi nic innego, jak opowiedzieć wam ją...

Wampirzyca // Opowiadania/Fan Fiction/Zmierzch
Bella Swan, ułożyła sobie życie z córką i Marią po odejściu męża. Po latach znów spotykają się w Forks. Ona zostawia mu pod opiekę Marię i Ness. Sama wyjeżdża na studia. Tam poznaje Stefana. Zakochuje się w nim, ale wciąż kocha Edwarda. Nie wie z którym chce być. Kiedy układa sobie życie z Stefanem, wraca po nią Edward. Kogo wybierze, wie tylko ona...

Anayanna // Opowiadania/Fan Fiction/Potterowskie/Huncwoci
Alyssa Adams czasami nienawidzi życia, które sama stworzyła. Wszystko idzie źle, gdy zaczyna być dobrze, a może tak jej się tylko wydaje. Jej serce jest gorące i płonie, ale to nie miłość jest zapalnikiem. Alyssa nienawidzi szczerze i gorliwie, choć nie zdaje sobie sprawy z tego, że miłość i nienawiść są dwoma obliczami tego samego. Ludzie którym ufała, okazali się zdrajcami, zaciekli wrogowie przyjaciółmi. A poza bezpiecznymi murami Hogwartu toczy się wojna, w której wkrótce będzie musiała wziąć udział. Którą stronę wybierze Alyssa, gdy przyjdzie czas ostatecznej decyzji?

Blanca // Opowiadania/Fan Fiction/Inne
Opowiadanie, którego głównymi bohaterami są bracia Leto. Jedna dziewczyna z tajemniczą przeszłością, jeden urzekający i niezwykle spostrzegawczy czterolatek, jeden mężczyzna inny od wszystkich. A to wszystko na tle dwóch kontrastujących ze sobą światów - showbuisnessu, muzyki, filmu, sztuki, drogich ubrań oraz szarej codzienności wymagającej niezwykłej walki i wytrwałości.

Leleth // Opowiadania/Obyczajowe
Anglia, schyłek epoki wiktoriańskiej.
Elodie Thunderous z Tanglewood, dorastając, wiodła monotonne życie – do czasu, kiedy jej spokój został zachwiany na skutek nieoczekiwanego spotkania z bratem, widzianym ostatnio niemal piętnaście lat temu. Od tamtej pory coraz częściej musiała mierzyć się z rzeczywistością, nierzadko obfitującą w tragiczne wydarzenia, zakazanymi emocjami, skrywanymi rodzinnymi sekretami, a czasem też tak prozaicznymi sprawami, jak kandydaci do jej ręki. Jaką rolę w życiu siostry odegra Gilles? Jak Ellie poradzi sobie w świecie, który nie jest zbyt przyjazny kobietom, zwłaszcza tym, które nie chcą zrezygnować z samodzielnego myślenia?

Akane Kareu // Recenzje/Książki
W świecie pełnym książek, filmów i seriali znalazła się osoba mogąca pokazać innym co jest dobre a co złe. Wszystko spoczywa w rękach Akane.

Sztyletnica // Opowiadania/Fantasy/Adventure Fantasy
Główną bohaterką tego opowiadania jest Raven, zamknięta w sobie, pesymistyczna i trochę mroczna nastolatka. Jej życie nie jest normalne, ale stara się żeby było jak najbliższe temu które prowadza zwykli ludzie. Jej życie w ciągu kilku dni wywraca się do góry nogami. Raven dowiaduje się że jest dziedziczką wielkiej mocy. Nagle zostaje ona wciągnięta w sieć intryg, których nici zostały utkane tysiące lat przed jej narodzinami, i czy tego chce czy nie musi wziąść udział w grze która zaczęła się za czasów panowania faraonów.

Chire_Cristel // Opowiadania/Fantasy/Godd and evil
W "Urwanym szepcie" widzimy losy bohaterów na kilku płaszczyznach ( w: Niebie, Krainie Aniołów, Krainie Wysłanników, Ziemi, Planecie Potępionych i Piekle). Bohaterowie (mimo różnic) mają ze sobą wiele wspólnego. I tak przez cztery tomy towarzyszymy istotom w ich codziennym życiu, lecz bazą do całej fabuły jest pierwsza w historii przemiana Wysłanniczki w Śmierc.
Chociaż główna akcja każdego z tomów dzieje się w różnych światach, oczami głównych bohaterów poznajemy wszystkie krainy.

iCassie // Opowiadania/Fan Fiction/Igrzyska śmierci
Matka i żona przypadkowo trafia na Igrzyska Śmierci. Całe jej życie legnie w gruzach, gdy usłyszy swoje imię i nazwisko podczas dożynek. Jak zareaguje? Co stanie się z nią podczas walki? Czy przeżyje to? I co najważniejsze, co stanie się z jej małżeństwem? Czy chłopak z 12 dystryktu zawróci jej w głowie? Opowiadanie podzielone będzie na dwie części, tj. dwa krótkie sezony. Wejdź, nie pożałujesz!

A. // Opowiadania/Fan Fiction/Potterowskie/Huncwoci
Płomień śpiewa rzewną melodię. Czy słyszysz? Wiatr chłoszcze dziko zimne mury, pragnąc wedrzeć się do środka i położyć kres światłu. Umarli gromadzą się przy blasku. Na ich młode, perłowo białe twarze już nie pada żaden cień. Odeszli. Czy zechcesz posłuchać ich historii? Ujrzeć świat oczyma czwórki przyjaciół? Czy pozwolisz im raz jeszcze przeżyć życie? Choćby tylko w opowieści…

Justyna G // Opowiadania/Obyczajowe
Dziewczyna po ciężkich przejściach w życiu poznaje swojego wymarzonego chłopaka, który tak jak ona ma swoje problemy. Czy pisane jest im być razem jeśli nie wszystkim się to podoba, a zwłaszcza znajomym Oli? Czy poradzą sobie z przeszłością i tym co ich spotkało, aby móc żyć razem? Przekonajcie się sami.

N.Tinuviel // Opowiadania/Fan Fiction/Potterowskie/Czasy Harry'ego
Harry Potter... Co by było gdyby znalazł inne wcielenia? Gdyby jego świat ukazać w inny sposób? Może stałby się mordercą, kochankiem, szaleńcem?
Na moim blogu przedstawiam historie Harry' ego Pottera. Chłopca, którego przedstawię w kilku różnych odsłonach, w kilku różnych opowiadaniach. 
Zapraszam... Chodź i daj się oczarować...

Ana // Blog osobisty
To zwyczajny pamiętnik, ale nie ten gdzie są prawie same tagi i słit zdjęcia. Tutaj pisze co się wydarzyło u mnie, co mnie zasmuciło i rozweseliło. To moja pomoc.

Ana // Blog osobisty
Na tym blogu mam zamiar robić "magazyn" moich odczuć i filozofii na temat dzisiejszego świata. 

Ana // Opowiadania/Fan Fiction/Inne
To opowieść o dziewczynie, która spotyka swój ulubiony zespół. Nikt się w nije nie zakochuje, ale cały czas ma problemy przez to co ją spotkało.


pati z. // Recenzje/Książki i filmy
Blog recenzencki założony z nudów i ciągłej potrzeby pisania czegokolwiek. Początkowo miały być książki jednak pojawią się również filmy, ale nie ekranizacje, bo oceniam głównie fabułę. Nie będą to jakieś mega długie recenzje, tylko krótkie oceny, które pozwolą potencjalnym czytelnikom zdecydować, czy chcą przeczytać daną książkę/obejrzeć film. 
Co jakiś czas będą pojawiały się moje 'przemyślenia' na różne tematy związane z książkami i filmami, typu powtarzające się wątki, zagadnienia, niedociągnięcia. Będą to takie malutkie przerywniki, pojawiające się głównie z powodu reakcji osób z mojego otoczenia, kiedy zaczynam roztaczać swoje teorie i przemyślenia. 
Serdecznie zapraszam :)

Eveline // Opowiadania/Fan Fiction/Inne
Historia rozgrywa się w Alagaësii - w świecie znanym z cyklu Dziedzictwo. Fanfiction nieco w innym wydaniu - nowi bohaterowie, nowa historia.
Los nie jest dla Vivianne zbyt łaskawy. Śmierć najbliższych, oskarżenia i osądy innych. A mimo to dziewczyna kroczy dalej przez życie. A ono zarezerwowało da niej coś niezwykłego...
Historia Elissy jest zupełnie inna. Czy dziewczyna zapomni o przeszłości? Czy odnajdzie wreszcie spokój po tym co ją spotkało?
Merisa pragnie uwolnić się od błędów popełnionych w przeszłości. Jednak pragnąc to zrobić, ugrzęzła w nich jeszcze bardziej. Czy znajdzie wreszcie sposób na to, by żyć bez wspomnieć obciążających jej sumienie?

Katarina // Opowiadania/Inne (dreszczowiec)
Jest to historia opowiadająca o dziewczynie, która wychowywała się bez rodziców w domu dziecka. Kiedy wreszcie się usamodzielniła, odwiedziła ją dziewczyna, która kiedyś ją gnębiła. Katharine, bo tak miała na imię nie wytrzymała presji i... zabiła swoją pierwszą ofiarę.
Pewnego dnia dzwoni telefon. Po drugiej stronie znajduje się chłopak, który odmieni jej życie. Sprawi, by jej pasją stało się zabijanie... Opowiadanie przesiąknięte jest emocjami i wydarzeniami, których się nie spodziewacie. Serdecznie zapraszam!

martyna // Opowiadania/Fan Fiction/Inne
Alex nie raz mogła nad sobą zapłakać, ale tego nie zrobiła. Nienawidzi użalania się nad sobą i za każdym razem stara się pomóc innym, chociaż jest świadoma tego, że to niewdzięczna 'praca'. Do tej pory dobrze sobie radziła z niezależnością i opanowaniem, ale po śmierci jedynej bliskiej jej osoby - Annie, traci nad tym kontrolę. Studiuje prawo na Uniwersytecie w Nowym Yorku i uważa to za swój jedyny cel w życiu... oczywiście do czasu.
'Nawet Ty kłamiesz? Cholera, Annie, obiecywałaś mi... - pociągnęłam nosem, wpatrując się w najowszą tabliczkę nagrobkową - mówiłaś, że po burzy zawsze wychodzi słońce. Możesz mi tylko powiedzieć, czy moje pieprzone słońce kiedykolwiek powstało?'
Podnosząc się z mokrych kolan wykonałam zaniedbany przeze mnie znak krzyża. 'Aleś mnie urządziła - otarłam słony płyn z policzka - Kocham Cię Babciu.'

Koko // Opowiadania/Fantasy/Love Fantasy
Jednej nocy straciła wszystkie osoby na, której jej zależało. Została okrutnie zdradzona, zrobiła złą rzecz. Kiedy wyjeżdża poznaje mroczną czwórkę chłopaków, którzy pomogą jej w trakcie przemiany. Nieśmiały niebieskooki i pewna siebie nastolatka, połączy ich mocne uczucie, które dużo osób będzie wystawiało na próbę. Zagadki będą szły za zagadkami. Nie zabraknie wiele problemów i zawziętej wojny z nadprzyrodzonymi rasami. Podejmie dużo złych i tych dobrych decyzji.
Stchórzą, poddają się?
Miłość przetrwa?
Przeżyją?

Camila Yerville // Opowiadania/Fantasy/Modern Fantasy
Lucia Hale zostaje zaatakowana przez wilkołaka. Kiedy po raz pierwszy zmienia swoją postać, wbrew własnej woli dołącza do miejscowej sfory. Od tej chwili jej życie dosłownie staje na głowie - musi pogodzić dwa światy: zwykłej nastolatki i początkującego wilkołaka, co sprawia jej wiele trudności. Prócz tego cały czas docieka, kto wyrządził jej taką krzywdę. Wszystko jeszcze bardziej się komplikuje, gdy dziewczyna odkrywa drugie dno tej sprawy... Co ukrywa przed nią Joel, jej starszy brat? Kto i z jakiego powodu dokonał jej przemiany? Czy wystarczy jej czasu, aby odwzajemnić uczucie przyjaciela ze sfory?

Another // Opowiadania/Fan Fiction/Potterowskie/Nowe pokolenie
Historia jest hołdem dla wszystkich kobiet, które po swoich życiowych upadkach potrafią się znów podnieść. Ukazane są w niej losy Ginny i Dracona, którzy nie spełnili się życiowo. Co się stanie, gdy ich drogi się zejdą? Czy ich wybory okażą się słuszne?


1 komentarz:

  1. Chciałabym zmienić adres bloga Bezruch (Fanfiction->HP->Huncwoci) na http://akinese.blogspot.com/
    Pozdrawiam, Niah.

    OdpowiedzUsuń

>